معرفی php

معرفی php

php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور، اوپن سورس، بسیار محبوب و پرکاربرد برای نوشتن صفحات وب به صورت داینامیک است و برای اولین بار توسط Rasmus Lerdorf در سال 1994 ایجاد شد.

کدهای پی اچ پی بر روی سرور اجرا می شوند و نتیجه به صورت ‘HTML’ ساده به مرورگر وب ارسال می شود و همچنین با بسیاری از پایگاه داده های محبوب از جمله MySQL، PostgreSQL، Oracle، Microsoft SQL’ ServerSybase’ سازگاری خوبی دارد. نسخه اصلی فعلی پی اچ پی PHP 8 است.

چه کارهای با php می توان انجام داد

  • می توان صفحات html بصورت داینامیک تولید کرد.
  • طراحی و توسعه انواع سایت ها و وب اپلیکیشن ها.
  • توانایی نوشتن انواع ماژول های وردپرس را دارید.
  • قابلیت دریافت اطلاعات از انواع منابع را دارد.
  • به راحتی می توانید ربات تلگرام بسازید.

مزیت استفاده از پی اچ پی نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی تحت وب

اگر با سایر زبان های سمت سرور مانند ASP.NET یا جاوا آشنایی دارید، ممکن است از خود بپرسید که چه چیزی پی اچ پی را بسیار خاص می کند. چندین مزیت وجود دارد که چرا باید آن را انتخاب کرد.

یادگیری آسان:

یادگیری و استفاده از php آسان است. برای برنامه نویسان مبتدی که به تازگی شروع به توسعه وب کرده اند، اغلب به عنوان انتخاب ترجیحی برای یادگیری در نظر گرفته می شود.


متن باز:

زبان برنامه نویسی پی اچ پی یک پروژه متن باز است و یک جامعه جهانی از توسعه دهندگان آن را توسعه و نگهداری می کنند و کد منبع آن را به صورت رایگان برای دانلود و استفاده در دسترس عموم قرار می دهند و شما به راحتی می توانید کمک و اسناد را بصورت آنلاین پیدا کنید.


قابلیت حمل:

برنامه هایی که با پی اچ پی نوشته می شوند در سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، لینوکس، مک اجرا می شود و تقریباً با تمام وب سرورها از جمله Apache، IIS سازگار است.


عملکرد سریع:

اسکریپت پی اچ پی معمولاً سریعتر از اسکریپت سایر زبان های برنامه نویسی مانند ASP، Ruby، Python، Java اجرا می شوند.

منابع :

www.tutorialrepublic.com

مطالبت مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *